Dilara Tüzün 

 

Profesyonel Fotoğraf Çekim Hizmetleri

İstanbul'da 1991 yılının mayıs ayında doğdum. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi genetik ve biyomühendislik alanında tamamladım. Akademik olarak kendimi geliştirmekte olduğum hayatımı diğer alanlarda da geliştirmeye devam ettim. Üniversitenin frizbi takımında yer aldım, folklor kulübüne dahil olup bir çok sahne gösterisine çıktım, tek başıma yurt dışı gezileri yaptım, kickboks ile fiziksel ve mental gücümü arttırdım, bateri dersleri alarak koordinasyonumu geliştirdim ve en önemlisi hayatımı büyük ölçüde değiştirecek kararlar almama vesile olan fotoğrafçılık ile tanıştım. Fotoğraf çekmek bana bu hayatta tutku duyduğum, kendimi özgür ve mutlu hissettiğim mesleği yapma gücünü verdi. Böylelikle mühendislik kariyerime son vererek amatör olarak ilgilendiğim fotoğrafçılığı profesyonel alana taşıdım.

Her zaman kendimi portre fotoğrafları çekmeye daha yakın buldum. Portre fotoğrafının zamanın içinden çok değerli bir anı olduğuna inanıyorum. Her portre fotoğrafında kimliğimizden bir parça yansıtıyoruz. Fotoğraftaki öznenin, fotoğrafçının ve gelecekte o fotoğrafa bakan kişinin yollarının bir fotoğrafta kesişmesi ve farklı duygular ortaya çıkarması portre fotoğrafının ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor. Ben de bu değerler doğrultusunda Burak Bulut Yıldırım'dan ışık eğitimi alarak portre fotoğrafında ışık çalışmalarına yöneldim. İnsanlarla samimi ilişki kurmaya özen göstermem gerçeklik seviyesindeki portrelerin ortaya çıkmasına sebep oluyor.   

Portre fotoğraflarının yanı sıra Kore tarzı düğün fotoğrafları çekiyorum. Artık bir çoğumuzun klasik ve abartılı düğün fotoğraflarından sıkıldığı bu günlerde zarif, sade ve doğal Kore tarzı düğün çekimleri yapıyorum. Bir diğer tutkum da seyahat etmek olduğu için en büyük hedeflerimde dünyanın farklı bölgelerini gezerken aynı zamanda projelerimi gerçekleştirmek ve  profesyonel fotoğraf çekimleri yapmak yer alıyor. Hayallerimin peşinden giderken bir yandan kendi fotoğraf çekimlerime devam ettiriyor bir yandan da Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi'nin kişisel fotoğraf çekimlerini yapıyorum.