Dilara Tüzün 

 

Profesyonel Fotoğraf Çekim Hizmetleri

  • Dilara Tüzün

Doğru pozu vermek isteyen erkekler için bazı tavsiyeler :)

İlk defa kamera karşısına geçiyorsunuz ve nasıl poz vereceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa bu metin size için ey erkekler! Birçoğunuz fotojenik olmadığınızı düşünüyor o yüzden de fotoğraf çekilmeyi sevmiyorsunuz. Oysa ki çekim sırasında kendinizi rahat hissettiğiniz ve doğru duruşlarını sağladığınız zaman çıkan sonuca siz de inanamayacaksınız :) Unutmayın öz güven ve samimiyet çok önemli!


Yaptığım birçok portre fotoğrafı çekiminde genellikle gördüğüm modelin içgüdüsel olarak elleri kalçasına koyması, çenesini yükseltmesi ve bir çeşit kızgın boş ifade vermesi oluyor. Vereceğim birkaç tavsiye ile hayallerinizdeki fotoğrafa sahip olabilirsiniz.1. Elleri Doğru Kullanma

Ellerinizin duruşu fotoğrafı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Dümdüz aşağı sarkıtmak yerine ellerinizi cebinize koyup kendinizi daha rahat gözüktüğünüz fotoğraflar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafın daha doğal olması için sabit kalmak yerine hareket halinde olmanız çok daha doğal bir fotoğrafa ulaşmanızı sağlayacaktır.


2. Vücut Açısını Doğru Ayarlama

Ayakta poz verirken düz durmak yerine sırtınızı duvara yaslayıp sanki arkadaşlarınızla sohbet ediyormuş gibi doğal pozlar vermek vücudunuzun güzel bir şekil almasını sağlayacak.


3. Omuzları Aynı Hizada Tutmama

Omuzlar genellikle göz ardı edilir, ancak bir modelin yüzünü çerçevelemede çok önemli bir rol oynarlar. Bir omuzu diğerinden daha önde ve yukarda tutmak, görüntüye boyut ve güç katar.


4. Çeneyi Öne ve Aşağıya İtme

Bir kamera yalnızca iki boyutta görebilir, yani fotoğraf üç boyutlu olarak çekim yapılmadıkça üç boyutlu değildir. Bu nedenle, bir model çenesini öne ve sonra aşağı doğru ittiğinde ve doğrudan kameraya doğru bakarken, çene çizgisi uzatılır ve daha güçlü çizgiler oluşur.11 görüntüleme